Małe Przedszkole

Małe Przedszkole funkcjonujące przy Szkole Podstawowej w Karścinie powstało w 2006 roku w ramach programu  „Małe Przedszkole w każdej wsi” realizowanego przez stowarzyszenie Federacja Inicjatyw Oświatowych. Jego organizatorkami i pierwszymi wychowawczyniami były  nauczycielki z wieloletnim stażem pracy z  najmłodszymi uczniami panie Jolanta  Walicka i Teresa Bartoszewicz. Pani Jolanta Walicka była ówczesną dyrektorką szkoły, a pani Teresa Bartoszewicz wychowawczynią zerówki. Małe Przedszkole zajmuje kilka pomieszczeń w zachodniej części budynku szkoły z własnym osobnym wejściem. We wrześniu i październiku 2013 roku sale przedszkolne przeszły generalny remont, swą funkcjonalnością, czystością i kolorami zapraszają do wspólnej zabawy. Małe Przedszkole przyjmuje dzieci od 2,5 roku do 4 . Zapewnia opiekę przez 5 dni w tygodniu od 8.00 do 13.00, jest całkowicie bezpłatne. Oprócz zwykłych zajęć przedszkolnych dzieci mają zajęcia z rytmiki i języka angielskiego, a także zajęcia logopedyczne. Obecnie do Małego Przedszkola uczęszcza 19 – 3 i 4 latków. Przedszkolaki uczestniczą we wszystkich uroczystościach organizowanych przez szkołę: koncertach, akademiach, spektaklach,  przeglądach piosenki. Obecnie wychowawczyniami są Katarzyna Majszewska           i Agata Aleksiuk-Monastyrska.

Plac zabaw Małego Przedszkola