ZAPISZ DZIECKO DO NASZEJ SZKOŁY I PRZEDSZKOLA ! Rodzicu wspólnie tworzymy dla Twojego dziecka bezpieczną, przyjazną i mądrze uczącą szkołę ::Nasza szkoła jest znów szkołą ośmioklasową ::SP Karścino posiada certyfikaty MEN : "Szkoła przyjazna dla sześciolatka" - 2013, "Szkoła w Ruchu"- 2014, "Szkoła przyjazna sześciolatkom" - 2014 , "Szkoła Współpracy" - 2015:: 1963 - Szkoła Podstawowa w Karścinie - Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego::Odwiedź także naszą stronę facebook.pl/spkarscino

Osiągnięcia w konkursach przedmiotowych

2016/2017

03 marca 2017 roku w Karlinie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do eliminacji gminnych turnieju przystąpiło 3 uczniów: Jakub Kargul, Bartłomiej Rumiński i Szymon Ćmoch. Sukces odniósł uczeń klasy czwartej Szymon Ćmoch, zajął drugie miejsce i reprezentował naszą gminę w finale powiatowym. 23 marca w finale powiatowym zajął 1 miejsce i dostał się do finału wojewódzkiego, jako reprezentant powiatu. 23 kwietnia w Połczynie Zdroju zdobywając 17 punktów uplasował się w czołówce finału wojewódzkiego turnieju OTWP.


 2015/2016

Sukces uczennicy SP Karścino w kuratoryjnym konkursie języka polskiego.

Bardzo miła wiadomość dla naszej szkoły nadeszła  wraz z ogłoszeniem wyników rejonowego etapu konkursu języka polskiego organizowanego przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Otóż uczennica klasy szóstej naszej szkoły Astoria Bublas zdobyła 28 punktów  i uplasowała się na 39 pozycji w województwie, uzyskała prawo startu w finale wojewódzkim. Należy podkreślić, iż Astoria zajęła 2 miejsce w rejonie czyli powiecie białogardzkim i obok uczennicy z Tychowa  będzie reprezentować nasz powiat w  finale tego  konkursu.

Konkurs z języka polskiego to do tego roku jeden z dwóch konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium. Nagrodą w konkursie w etapie wojewódzkim  jest tytuł Laureata, który gwarantuje otrzymanie 40 punktów i  zwolnienie z pisania sprawdzianu szóstoklasisty z danego przedmiotu.  

Warto wspomnieć, iż jest to już drugi finalista tego konkursu z naszej szkoły wciągu 3 lat. Mamy nadzieję, iż w finale oprócz wiedzy Astorii nie opuści szczęście  i zdobędzie tytuł laureata, naszemu poprzedniemu finaliście zabrakło 1 punktu do tego zaszczytnego miana. Składamy gratulacje Astorii ,  jej opiekunom i nauczycielom.  

 


 

2014/2015

- odbyły się szkolne eliminacje przedmiotowych konkursów z języka polskiego i matematyki organizowane przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie,

 

- 2 uczniów wzięło udział w etapie rejonowym konkursów  języka polskiego i matematyki  w Białogardzie 

 

Szkołę reprezentowali : Karol Fedrau kl. VI i Astoria  Bublas kl. V.

 

Odpowiednio j.polski –

 

Karol Fedrau uzyskał 21 pkt pozycja 386, 7 w powiecie, 2 w gminie, Astoria  Bublas – uzyskała 18 pkt pozycja 626 , 15 w powiecie, 5 w gminie (Karlino, Karwin, Karścino – 9) nikt z powiatu nie zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.

 

Matematyka -

 

Astoria  Bublas – uzyskała 12 pkt na 25,  pozycja 467 , 9 w powiecie, 2 w gminie

 

Karol  Fedrau uzyskał 11 pkt na 25 pozycja 573, 16 w powiecie, 5  w gminie (Karlino, Karwin, Karścino – 8) nikt z powiatu nie zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.


 

2013/2014

19 listopada 2013 odbył się w Białogardzie rejonowy etap Konkursu jezyka polskiego organizowany przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Naszą szkołę reprezentowali: Marcelina Laskowska, Jacek Tarnowski i Maciej Maciejewski.

Uczeń Maciek Maciejewski zajął 2 miejsce w etapie rejonowym i z wynikiem 26 pkt na 32 uzyskał "historyczny" awans do etapu wojewódzkiego.

20 listopada 2013 r. odbył się w Białogardzie rejonowy etap Konkursu matematycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie .

Naszą szkołę reprezentowali : Weronika Tarnowska, Dawid Sawicki i Maciej Maciejewski.

Uczeń Maciek Maciejewski zajął 2 miejsce w etapie rejonowym, z wynikiem 14 na 19 pkt, niestety zabrakło mu 1 pkt do awansu do etapu wojewódzkiego

20 stycznia 2014 roku w Koszalinie  - Uczeń Maciek Maciejewski uczestniczył w etapie wojewódzkim Konkursu języka polskiego.

Uzyskał świetny wynik 31 pkt na 40 mozliwych do zdobycia, co stanowi 77,5 % . Niestety do zdobycia "historycznego" tytułu Laureata konkursu wojewódzkiego zabrakło mu 1 punktu. 

Aktywna tablica