ZAPISZ DZIECKO DO NASZEJ SZKOŁY I PRZEDSZKOLA ! Rodzicu wspólnie tworzymy dla Twojego dziecka bezpieczną, przyjazną i mądrze uczącą szkołę ::Nasza szkoła jest znów szkołą ośmioklasową ::SP Karścino posiada certyfikaty MEN : "Szkoła przyjazna dla sześciolatka" - 2013, "Szkoła w Ruchu"- 2014, "Szkoła przyjazna sześciolatkom" - 2014 , "Szkoła Współpracy" - 2015:: 1963 - Szkoła Podstawowa w Karścinie - Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego::Odwiedź także naszą stronę facebook.pl/spkarscino

Klasa III

 

Nasza szkoła w swojej działalność od wielu lat  propaguje idee ekologiczne. Od najmłodszych lat rozwijamy wrażliwość na problemy ochrony przyrody. Bierzemy czynny udział w akcjach ogólnopolskich, takich jak ,,Sprzątanie świata”, co roku uroczyście obchodzony jest Dzień Ziemi, na terenie szkoły prowadzimy zbiórkę baterii, zakrętek ,  makulatury i karmy dla zwierząt leśnych. W tym roku postanowiliśmy upiększyć  nasz przyszkolny ogródek. Klasy II i III wspólnie z wychowawczyniami wykorzystując piękną, słoneczną pogodę zasadziły cebulki tulipanów, narcyzów, krokusów i szafirków.  Teraz pozostało nam czekać cierpliwie na pierwsze efekty pracy do wiosny .

 

 


W tym roku już po raz trzeci braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji, promującej nawyki zdrowego żywienia pod nazwą ,,Śniadanie daje moc”. 7 listopada 2014 r. dzieci z kl.0, II i III rozpoczęły przygotowania do wspólnego posiłku. Najpierw opowiadały o tym, co to znaczy mieć moc, jakie śniadanie możemy nazwać zdrowym, dlaczego ten posiłek jest tak ważny w ciągu dnia. Kiedy  dzieci wszystko już wiedziały o zdrowym śniadaniu, poszły umyć ręce. Po powrocie do klasy rozpoczęło się wspólne śniadanie. Każdy jadł to, na co miał chęć. Kolejny raz okazało się, że w towarzystwie lepiej wszystko smakuje i nawet największy niejadek skusił się na kolorową , samodzielnie skomponowaną kanapkę. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc przy przygotowaniu śniadania i podczas porządków.

 Aktywna tablica