ZAPISZ DZIECKO DO NASZEJ SZKOŁY I PRZEDSZKOLA ! Rodzicu wspólnie tworzymy dla Twojego dziecka bezpieczną, przyjazną i mądrze uczącą szkołę ::Nasza szkoła jest znów szkołą ośmioklasową ::SP Karścino posiada certyfikaty MEN : "Szkoła przyjazna dla sześciolatka" - 2013, "Szkoła w Ruchu"- 2014, "Szkoła przyjazna sześciolatkom" - 2014 , "Szkoła Współpracy" - 2015:: 1963 - Szkoła Podstawowa w Karścinie - Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego::Odwiedź także naszą stronę facebook.pl/spkarscino

Aktualności

27 maja 2014 00:58 | Aktualności

Akademia z okazji Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - 30. 04. 2014

  30 kwietnia  w naszej szkole odbyła się akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jak przystało na święto narodowe uroczystość rozpoczęła się od wejścia pocztu flagowego i odśpiewania hymnu. Następnie uczniowie z klas 0, II, IV i V przygotowani przez panią Anetę Ciułę – Waśków, przedstawili piękne przedstawienie słowno – muzyczne przypominające,  to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.

  Nie zabrakło postaci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego  i głównych autorów tekstu Konstytucji: Hugona Kołłątaja i Ignacego Potockiego. Przedstawiono tło historyczne, jak i najważniejsze artykuły  Konstytucji  3 Maja, stanowiącej historyczny fundament nowoczesnego ustroju państwowego Polski. Wiersze i wystąpienia uczniów przeplatane były piosenkami. Zaśpiewano „Witaj majowa jutrzenko” oraz „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. Na zakończenie uczniowie klas IV i V  dostojnie odtańczyli kujawiaka do piosenki „Ty pójdziesz górą, a ja doliną” znaną m.in. z filmu „Nad Niemnem”

  Na koniec jak wybrzmiały już gorące brawa dla wykonawców i pani Anety odpowiedzialnej  za tak pięknie przygotowaną akademię, Dyrektor Szkoły przypomniał  o konieczności okazywania przywiązania do symboli narodowych, w tym do flagi biało- czerwonej , o której  należy pamiętać, aby ją wywiesić w okresie świąt państwowych.

Przeczytano: 1381 razy. Wydrukuj|Do góry

Akademia z okazji Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - 30 .04.2014

Aktywna tablica