28 września 2014 21:50 | Aktualności

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Karścinie poprzedziła msza święta. Po mszy  świętej o godz. 11.00 ze względu na ciągle padający deszcz  przedszkolaki, uczniowie , rodzice i nauczyciele zgromadzili się w sali gimnastycznej.

Jak zawsze tego dnia uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie Dyrektor Szkoły przypomniał o kolejnej - 75 rocznicy napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę i rozpoczęciu II wojny światowej, wojny , która przyniosła narodowi  polskiemu  ogromne ofiary  ponad 6 milionów  zabitych.  Z myślą o nich, jak i innych ofiarach wojen społeczność szkoły uczciła ich minutą ciszy. 1 września jest także  Międzynarodowym Dniem Pokoju. Po tej podniosłej w nastroju części, Dyrektor Szkoły powitał wszystkich przybyłych przedszkolaków z Małego Przedszkola i z Zerówki oraz uczniów, w tym pierwszoklasistów, licznie przybyłych rodziców  oraz nauczycieli i pracowników szkoły. Serdecznie przywitał przybyłego na naszą uroczystość  Burmistrza Miasta  Karlina Pana Waldemara Miśko.

Następnie głos zabrał Burmistrz Karlina, który powitał wszystkie dzieci, rodziców i nauczycieli oraz podziękował za wysiłek i owocną współpracę, która przynosi  bardzo dobre wyniki  i rozwój Szkoły Podstawowej w Karścinie. Następnie przedstawił działania władz Gminy Karlino , służące rozwojowi społeczno – gospodarczemu gminy i polepszeniu standardu życia mieszkańców.

Dyrektor podziękował za miłe słowa w wystąpieniu Pana Burmistrza, które dotyczyły oceny osiągnięć Szkoły Podstawowej w Karścinie w ubiegłych latach. Przypomniał, iż w poprzednim roku szkoła zdobyła 2 certyfikaty Ministerstwa Edukacji Narodowej, jako jedna z pięciu szkół w województwie tytuł „Szkoła przyjazna sześciolatkom”   oraz jako jedna z dwóch w powiecie białogardzkim tytuł „Szkoła w ruchu” oraz co szczególnie ważne osiągnęła najwyższy wynik Sprawdzianu szóstoklasistów w gminie i trzeci w powiecie. Te osiągnięcia mamy nadzieję kontynuować w bieżącym roku szkolnym. Ale osiągnięcie takich wyników to wynik wspólnej ciężkiej pracy uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Udowodniliśmy, że uczniów naszej szkoły stać na świetne wyniki nie tylko w sporcie, z czym kojarzy się naszą szkołę,  ale także w nauce  o czym świadczy wynik Sprawdzianu, ale także bardzo wysokie miejsce naszego ucznia w finale wojewódzkim kuratoryjnego  konkursu języka polskiego. Dyrektor przedstawił następnie  kadrę pedagogiczną uczącą w tym roku szkolnym , która jest zespołem ludzi posiadających zarówno doświadczenie, wysokie kwalifikacje jak i motywację do osiągania dobrych rezultatów  pracy. Omówione zostały krótko plany w zakresie pomocy psychologicznej, zajęć rozwijających uzdolnienia jak i projekty zajęć pozalekcyjnych. Kończąc swoją wypowiedź Dyrektor serdecznie podziękował Panu Burmistrzowi jako organowi prowadzącemu za wkład w rozbudowę infrastruktury i doposażenie szkoły, jak i  troskę, jaką otaczane są szkoły wiejskie na terenie Gminy Karlino. Jako dowód wdzięczności uczniowie wręczyli Panu Burmistrzowi niewielki ale jakżeż uroczy koszyk kwiatów.

Po wybrzmieniu pierwszego dzwonka w szkole, Pan Burmistrz wypowiedział wielce znaczące słowa „Uważam rok szkolny 2014/2015 za rozpoczęty”. Końcowym akcentem  uroczystości był wokalno – taneczny występ dziewczynek ze szkolnego zespołu „Promyczki”  przygotowany przez panią Anetę Ciułę – Waśków.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015