16 października 2014 17:59 | Aktualności

Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo - oddechowej

BICIE REKORDU W RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO-ODDECHOWEJ

16 października br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ustanawiania rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Akcja organizowana była przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Wydarzenie rozpoczęło się w czwartek, punktualnie o godzinie 12, w szkołach na terenie całego kraju. Do dyspozycji uczniów w naszej szkole było 5 fantomów. Każdy z uczestników wykonywał 30 uciśnięć klatki piersiowej oraz 2 wdechy po trzy serie i tak w parach przez pół godziny. Resuscytację wykonywali uczniowie klas IV - VI. Cała akcja była rejestrowana, a nagranie wideo trafiło do Fundacji. Nad całością imprezy czuwały panie Daria Grzyb i Kornelia Zińczuk. W trakcie bicia rekordu swoją obecnością zaszczycił nas wiceburmistrz Piotr Woś.

Ta akcja pozwoliła ukazać wszystkim małym i dużym, że każdy może ratować życie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku dołączą do nas młodsi i starsi związani z naszą placówką.

Należy tu również wspomnieć, że w szkole na zajęciach lekcyjnych w klasach I - VI były prowadzone pogadanki, wyświetlane prezentacje oraz wykonywane ćwiczenia na fantomach.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo - oddechowej