12 listopada 2014 23:52 | Aktualności

Uczniowie SP Karścino na Pikniku Naukowym w Karlinie - 9 listopada 2014

9 listopada 2014 roku ponad 30 osobowa grupa uczniów, nauczycieli i rodziców ze Szkoły Podstawowej w Karścinie uczestniczyła w Pikniku Naukowym w Karlinie.

Od godziny 15 w nowo otwartej hali RCTiS mogliśmy uczestniczyć w organizowanych pokazach „nauki na żywo”. Wiele eksperymentów wyjaśniało zjawiska codziennego życia jak poznawanie smaków, mieszanie cieczy czy powstawanie fali. Były też bardziej zawiłe zagadnienia jak elektryczność, powstawanie dźwięków. Wspaniałe były pokazy robotów oraz eksperymenty  „Fabryki Pomysłów”.

Przez kilka godzin nasi uczniowie świetnie się bawili i uczyli, mamy nadzieję, że wiedza z pokazów zostanie na długo zapamiętana. Na koniec chcielibyśmy podziękować organizatorom i Zakładowi Oświaty w Karlinie za zorganizowanie dojazdu na tę imprezę.

Uczniowie SP Karścino podczas Pikniku Naukowego w Karlinie - 9 listopada 2014