ZAPISZ DZIECKO DO NASZEJ SZKOŁY I PRZEDSZKOLA ! Rodzicu wspólnie tworzymy dla Twojego dziecka bezpieczną, przyjazną i mądrze uczącą szkołę ::Nasza szkoła jest znów szkołą ośmioklasową ::SP Karścino posiada certyfikaty MEN : "Szkoła przyjazna dla sześciolatka" - 2013, "Szkoła w Ruchu"- 2014, "Szkoła przyjazna sześciolatkom" - 2014 , "Szkoła Współpracy" - 2015:: 1963 - Szkoła Podstawowa w Karścinie - Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego::Odwiedź także naszą stronę facebook.pl/spkarscino

Aktualności

14 listopada 2014 10:20 | Aktualności

Dzień Niepodległości

7 listopada 2014r. w Szkole Podstawowej w Karścinie odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią przygotowali program  przypominający losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Po wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu narodowego rozpoczęła się część artystyczna. Podczas występu uczniowie recytowali wiersze, przekazywali wiadomości historyczne związane z wydarzeniami tamtego czasu oraz śpiewali, nawiązujące do nich, pieśni patriotyczne. Społeczność szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu oglądała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Po występie odbył się IV Szkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej, w którym udział wzięły wszystkie klasy naszej szkoły oraz maluszki z Małego Przedszkola.

Uczestnicy przeglądu wykonali następujące utwory:

Małe Przedszkole – „Płynie Wisła płynie”

Zerówka – „Przybyli Ułani”

Klasa I –  „Moja ojczyzna”

Klasa II – „Wojenko, wojenko”

Klasa III – „11 listopada”

Klasa IV – „Niepodległość”

Klasa V – „Rogatywko”

Klasa VI – „Ojczyzno ma”

Pierwsze miejsce wyśpiewali uczniowie z klasy II, drugie uczniowie z klasy III , trzecie „O”, a pozostali uczestnicy przeglądu otrzymali wyróżnienia. Oczywiście wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali w nagrodę słodki upominek. 

Przeczytano: 553 razy. Wydrukuj|Do góry

Dzień Niepodległości

Aktywna tablica