30 listopada 2014 14:14 | Aktualności

Dzień Czystego Powietrza w SP Karścino - 14 listopada 2014

Do realizacji Dnia Czystego Powietrza uczniowie naszej szkoły przygotowywali się od kilku dni. Wspólnymi siłami powstała szkolna gazetka pod hasłem,, Stop niskiej emisji”. Poprosiliśmy o pogadankę szkolną  pielęgniarkę panią  Synoracką, która przybliżyła dzieciom problem zagrożenia dla zdrowia człowieka, jakie niesie ze sobą palenie śmieciami, które powoduje powstawanie trujących gazów. Ze specjalną prezentacją, przybliżającą temat przyjechała do nas pani A. Szajdecka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

W piątek, 14 listopada od samego rana uczniowie naszej szkoły wręczali rodzicom ulotki i wiatraczki, informując o akcji. O godzinie 10 barwny korowód opuścił szkołę i wyszedł w teren aby edukować napotkanych dorosłych, wręczając im kolorowe balony oraz ulotki.

Dzień Czystego Powietrza w SP Karścino - 14 listopada 2014