ZAPISZ DZIECKO DO NASZEJ SZKOŁY I PRZEDSZKOLA ! Rodzicu wspólnie tworzymy dla Twojego dziecka bezpieczną, przyjazną i mądrze uczącą szkołę ::Nasza szkoła jest znów szkołą ośmioklasową ::SP Karścino posiada certyfikaty MEN : "Szkoła przyjazna dla sześciolatka" - 2013, "Szkoła w Ruchu"- 2014, "Szkoła przyjazna sześciolatkom" - 2014 , "Szkoła Współpracy" - 2015:: 1963 - Szkoła Podstawowa w Karścinie - Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego::Odwiedź także naszą stronę facebook.pl/spkarscino

Aktualności

03 grudnia 2014 13:24 | Aktualności

Niezapomniane przeboje Skaldów w SP Karścino

25 listopada już po raz drugi w tym roku szkolnym w naszej szkole gościli muzycy związani  z Agencją Kulturalno – Usługową „Artos”, którzy na co dzień grają w Filharmonii Koszalińskiej.  Tym razem koncert nosił tytuł „Perły polskiego big beatu”, jednak pod tym tytułem muzycy w składzie: wokalista, instrumenty klawiszowe i skrzypce elektryczne zaprezentowali kilka wielkich, niezapomnianych utworów polskiego zespołu „Skaldowie”. Mimo 40 lat, jakie upłynęły od premiery tych przebojów, nie straciły one nic ze swojej wartości. Zarówno muzyka braci Andrzeja i Jacka Zielińskich, jak i wspaniałe ponadczasowe teksty Leszka A.  Moczulskiego, Wojciecha Młynarskiego, czy Agnieszki Osieckiej świetnie zabrzmiały w murach naszej szkoły. Kolejno zaprezentowano:

 1.  „Medytacje wiejskiego listonosza”

2.  „Prześliczna wiolonczelistka”

3.  „Szanujmy wspomnienia”

4. „Wiosna”

5.  „Z kopyta kulig rwie”

6.  „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”

7.  „Wieczór na dworcu w Kansas City”

Publiczność wspaniale reagowała na każdą piosenkę, a przy chóralnym wykonaniu refrenu „Wiosna, cieplejszy wieje wiatr” rzeczywiście wydawało się, że na zewnątrz przez chwilę zamiast jesiennej aury zapanowała wiosna. Koncert zakończył się gromkimi brawami i okrzykami „Jeszcze! Jeszcze!” pokazującymi kolejny raz, jak potrzebna jest edukacja muzyczna dzieci w formie takich właśnie spotkań z muzyką wykonywaną na „żywo”. Następny koncert już w lutym.

Przeczytano: 1084 razy. Wydrukuj|Do góry

Aktywna tablica