23 grudnia 2014 08:02 | Aktualności

Jasełka - "MALEŃKA MIŁOŚĆ ZBAWI ŚWIAT"

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku: 19 grudnia 2014 r. o godzinie 8.45 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: Pan Dyrektor Andrzej Maciejewski, nauczyciele, pracownicy obsługi, uczniowie i rodzice. Piosenka „Do stajenki” wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści klas 0-VI.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Puentą biblijnej historii stały się słowa piosenki „Maleńka miłość”, które zna każdy z nas.

Po jasełkach odbył się Szkolny Przegląd Piosenek Świątecznych, w którym wzięły udział wszystkie dzieci z naszej szkoły. Jury i w tym roku miało ciężki orzech do zgryzienia, gdyż każda klasa zaprezentowała się na wysokim poziomie.

Ostateczne wyniki konkursu przedstawiły się następującą:

Pierwsze miejsce otrzymały klasy:

- Małe przedszkole – „Skrzypi wóz

- klasa „0”- „Narodził się w stajence”

- klasa „I”- „Bosy pastuszek

- klasa „II”- „Maleńka miłość

- klasa „III”- „Gore gwiazda Jesusowi”  plus wyróżnienie.

W klasach starszych kolejno zajęli miejsca:

I – klasa „V”- „Jest taki dzień

II – klasa „IV” – „Żeby tak w noc wigilijną

III – klasa „VI” – „Maleńka miłość”.

Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali życzeń Pana Dyrektora Andrzeja Maciejewskiego i w świątecznych nastrojach rozeszli się do sal, w których odbyły                             się klasowe spotkania wigilijne.

Zińczuk Kornelia