ZAPISZ DZIECKO DO NASZEJ SZKOŁY I PRZEDSZKOLA ! Rodzicu wspólnie tworzymy dla Twojego dziecka bezpieczną, przyjazną i mądrze uczącą szkołę ::Nasza szkoła jest znów szkołą ośmioklasową ::SP Karścino posiada certyfikaty MEN : "Szkoła przyjazna dla sześciolatka" - 2013, "Szkoła w Ruchu"- 2014, "Szkoła przyjazna sześciolatkom" - 2014 , "Szkoła Współpracy" - 2015:: 1963 - Szkoła Podstawowa w Karścinie - Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego::Odwiedź także naszą stronę facebook.pl/spkarscino

Aktualności

31 marca 2015 12:43 | Aktualności

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

Eliminacje gminne odbyły się 20 marca 2015 roku w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Karlinie do niego z naszej szkoły przystąpiła czwórka uczniów:

  1. Astoria Bublas - klasa V
  2. Damian Sołtysiak - klasa V
  3. Wiktoria Fijałkowska – klasa VI
  4. Karol Fedrau – klasa VI.

Turniej ten ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności  w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Przybliża dzieciom i młodzieży przepisy przeciwpożarowe, zasady postępowania               na wypadek pożaru oraz praktyczne umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym.

Turniej składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. W skład komisji wchodzili: Przewodniczący Komendant Miejsko – Gminny ZOSP RP Arkadiusz Nizioł, bryg. Paweł Pyda KPPSP Białogard, Komendant Straży Miejskiej w Karlinie Jacek Miroń oraz druhna Stanisława Łepecka z OSP Karlino.

Uczennica naszej szkoły Astoria Bublas zajęła II miejsce i tym samym dostała                 się do eliminacji powiatowych turnieju, który odbyły się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Białogardzie w czwartek 26 marca 2015 roku.               W tym roku niestety się nie powiodło, ale mamy nadzieję że w przyszłym się uda. 

Przeczytano: 562 razy. Wydrukuj|Do góry

Aktywna tablica