ZAPISZ DZIECKO DO NASZEJ SZKOŁY I PRZEDSZKOLA ! Rodzicu wspólnie tworzymy dla Twojego dziecka bezpieczną, przyjazną i mądrze uczącą szkołę ::Nasza szkoła jest znów szkołą ośmioklasową ::SP Karścino posiada certyfikaty MEN : "Szkoła przyjazna dla sześciolatka" - 2013, "Szkoła w Ruchu"- 2014, "Szkoła przyjazna sześciolatkom" - 2014 , "Szkoła Współpracy" - 2015:: 1963 - Szkoła Podstawowa w Karścinie - Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego::Odwiedź także naszą stronę facebook.pl/spkarscino

Aktualności

28 kwietnia 2015 21:45 | Aktualności

Na ratunek kasztanowcom czyli Dzień Ziemi 2015

 W piątek 25 kwietnia w Szkole Podstawowej w Karścinie uczniowie klasy III przygotowani przez swoją wychowawczynię panią Joannę Maciejewską przybliżyli uczniom i przedszkolakom problem obumierania kasztanowców. Największym wrogiem tych pięknych drzew jest  szrotówek kasztanowcowiaczek, który przywędrował do nas z południa Europy - Macedonii.

W przedstawieniu brygada Tropicieli w składzie: osa Żółtonosa, pająk Armata i jaskółka F 16 śledziła szkodniki, a Laborant puszczyk przygotował dla szkodników  tajemnicze pieczywko. Szrotówki to wielkie głodomory, dlatego z chęcią zjadły to, co dostały od puszczyka. Szybko okazało się, że po zjedzeniu bagietek owady dostały kasztanowstrętu i uciekły w nieznanym kierunku. Opadłe z drzew liście dorosłe zwierzęta zgrabiły i spaliły, pozbywając się w ten sposób larw tego szkodnika.

Uczniowie i przedszkolaki przez ponad półgodziny z zapartym tchem oglądali wesołe zmagania dzielnych owadów z przebiegłym szkodnikiem. Spektaklem tym  nawiązującym do obchodów  Dnia Ziemi, rozpoczęliśmy cykl wiosennych działań ekologicznych, które w dalszym etapie będą  obejmować  także sprzątanie otoczenia i sadzenie drzew na terenie szkoły.

Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy obejrzeli przedstawienie będą pamiętali, jak ważna jest nasza pomoc kasztanowcom w walce ze szrotówkami, by móc cieszyć się widokiem tych pięknych drzew jeszcze przez długie lata.

Przeczytano: 530 razy. Wydrukuj|Do góry

Aktywna tablica