29 kwietnia 2015 21:42 | Aktualności

XXXVIII Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

29 kwietnia 2015 roku w Gimnazjum w Tychowie odbyły się powiatowe eliminacje XXXVIII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM. Głównym celem Turnieju jest propagowanie wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym i przestrzegania przepisów.

Do Turnieju przystąpiły drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu białogardzkiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z dwojga uczniów klasy V i dwojga z klasy VI: Astorii Bublas, Damiana Sołtysiaka, Wiktorii Fijałkowskiej  i Karola Fedraua. W trakcie Turnieju zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, gdzie rozwiązywali test składający się z 20 pytań obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym oraz 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Oprócz wiedzy teoretycznej uczniowie zmierzyli się z praktyką mając do przejechania rowerem tor sprawnościowy składający się z: zwężenia na półkolu, zwężenia, ósemki, łezki, zmiany pasa ruchu, slalomu z ograniczeniem i zawracaniem w kwadracie. Uczestnicy na końcu zmierzyli się z jazdą po miasteczku ruchu drogowego i pomocą medyczną.

Po podliczeniu punktów szkół podstawowych, nasza reprezentacja drużynowo zajęła II miejsce. Natomiast indywidualnie zostali sklasyfikowani na V miejscu Karol Fedrau, a na VI miejscu Damian Sołtysiak.

Kornelia Zińczuk

Przeczytano: 533 razy. Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry