ZAPISZ DZIECKO DO NASZEJ SZKOŁY I PRZEDSZKOLA ! Rodzicu wspólnie tworzymy dla Twojego dziecka bezpieczną, przyjazną i mądrze uczącą szkołę ::Nasza szkoła jest znów szkołą ośmioklasową ::SP Karścino posiada certyfikaty MEN : "Szkoła przyjazna dla sześciolatka" - 2013, "Szkoła w Ruchu"- 2014, "Szkoła przyjazna sześciolatkom" - 2014 , "Szkoła Współpracy" - 2015:: 1963 - Szkoła Podstawowa w Karścinie - Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego::Odwiedź także naszą stronę facebook.pl/spkarscino

Aktualności

05 maja 2015 13:47 | Aktualności

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

               Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Szkole Podstawowej w Karścinie rozpoczęły się 4 maja o godzinie 10, od wspólnego odśpiewania hymnu.  Sala gimnastyczna, w której odbyły się uroczystości została odświętnie udekorowana.

               Apel rozpoczął się prezentacją filmu animowanego pokazującego historię Polski od jej początków do końca XVIII wieku. Następnie uczniowie przygotowani przez pp. A. Ciuła – Waśków i B. Sumińską przedstawili część artystyczną. Dzieci recytowały utwory związane z konstytucją, odśpiewały pieśni patriotyczne i, w pięknych strojach, zatańczyły krakowiaka.

               Po części oficjalnej uczniowie wzięli udział w konkursie „Wędrówka po Polsce”. Na tablicy pojawiła się plansza gry. Zasady gry były podobne do popularnego „Chińczyka”, ale można było zdobyć dodatkowe punkty odpowiadając na pytania. Przewodniczący klas rzucali kostką, by przesuwać się po planszy i losować pytania. Na planszy czekały niespodzianki i pułapki.

               Większość pytań dotyczących przyrody, geografii, kultury, literatury, historii, gospodarki, czy wydarzeń bieżących nie sprawiła kłopotów odpowiadającym. Jednak niektóre okazały się całkiem trudne. Po godzinnych zmaganiach klasyfikacja prezentowała się następująco:

1. miejsce: Klasa 3.

2. miejsce: Klasa 6.

3. Miejsce: Klasa 1. i Klasa 2.

               Pozostali uczestnicy mieli mniej szczęścia w rzutach kostką i pytaniach, które im przypadły i nie zdołali dogonić zwycięskiej czwórki.

               Rozległą wiedzą mogli się pochwalić M. Ćmoch z klasy 2. i B. Rumiński z kl. 3.

               Konkurs przygotowała i prowadziła p. B. Sumińska.

 

Przeczytano: 990 razy. Wydrukuj|Do góry

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Aktywna tablica