ZAPISZ DZIECKO DO NASZEJ SZKOŁY I PRZEDSZKOLA ! Rodzicu wspólnie tworzymy dla Twojego dziecka bezpieczną, przyjazną i mądrze uczącą szkołę ::Nasza szkoła jest znów szkołą ośmioklasową ::SP Karścino posiada certyfikaty MEN : "Szkoła przyjazna dla sześciolatka" - 2013, "Szkoła w Ruchu"- 2014, "Szkoła przyjazna sześciolatkom" - 2014 , "Szkoła Współpracy" - 2015:: 1963 - Szkoła Podstawowa w Karścinie - Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego::Odwiedź także naszą stronę facebook.pl/spkarscino

Aktualności

13 maja 2015 09:01 | Aktualności

Uczniowie klas I - III w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu

W sobotę 9 maja 36 uczniów  Szkoły Podstawowej w Karścinie wzięło udział w warsztatach na temat ,,Ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty”
w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu.

Dzieci miały zorganizowane zajęcia zarówno w ośrodku, jak i w terenie.  Rozmawiały o zanikających gatunkach i o tym, co możemy zrobić, aby chronić zagrożone wyginięciem zwierzęta i rośliny. Podczas warsztatów plenerowych zwiedziły okoliczny las, w którym znajduje się pomnik przyrody. Podczas wędrówki po lesie szukały śladów bytowania zwierząt. I tak udało się znaleźć piórka ptaków, resztki szyszek objedzone przez wiewiórki, miejsce kąpieli dzików i wiele innych. Po powrocie ze spaceru dzieci obejrzały film na temat budowy lasu i odgadywały tropy zwierząt. Na zakończenie dnia uczniowie mieli zajęcia laboratoryjne, podczas których uczyli się podstaw mikroskopowania. Dla niektórych z dzieci były to pierwsze tak poważne zajęcia, gdyż część uczestników warsztatów to dzieci z klasy 0, które pierwszy raz rozstały się z rodzicami na tak długi czas i wykazały się naprawdę dużą samodzielnością.

Wyjazd bardzo dzieciakom się podobał. Dlatego chcieliśmy podziękować organizatorom za możliwość wzięcia udziału i pani Dyrektor Zakładu Oświaty za zorganizowanie dojazdu.     

Joanna Maciejewska

Przeczytano: 593 razy. Wydrukuj|Do góry

Aktywna tablica