11 czerwca 2015 12:08 | Aktualności

Rodzinny dzień sportu - 3 czerwca 2015

W środę 3 czerwca uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Karścinie mieli zorganizowany Dzień Dziecka. Już tradycyjnie w naszej szkole ten dzień jest dniem sportu. Wszyscy pojawili się ubrani na sportowo i już po drugiej lekcji wyszliśmy na szkolne boisko i plac zabaw bawić się i rywalizować  w różnych konkurencjach.

Dzieci z klas 0-III były podzielone na kolorowe drużyny. Wszyscy świetnie się bawili i rywalizowali o I miejsce do końca. Konkurencje: sztafeta z szarfą, piłka górą, slalom z piłeczką pingpongową, rzut woreczkami do celu, skoki w workach, rzut do kosza, skoki w parach.

Natomiast młodzież z klas IV-VI mogła sama wybrać najlepszą dla siebie konkurencję, mając do wyboru biegi na różnych dystansach, czy skok w dal. Na koniec były rozgrywki klasowe w piłkę nożną. Konkurencje indywidualne  : bieg na 60 m, skok w dal, bieg chłopców na 1000 m, bieg dziewcząt na 800 m.

Konkurencje zespołowe: skoki łączone obunóż, rzut piłką lekarską, sztafeta 4X 260 m.

Przez cały dzień dzieci miały do dyspozycji: plac zabaw, tor przeszkód i wielką trampolinę.

Nie można zapomnieć również o tym , że jak zawsze można było liczyć na Radę Rodziców, w szczególności na  panią Izę Strychalską – Ćmoch – przewodniczącą Rady Rodziców, która zakupiła dla dzieci kiełbaski na grilla, napoje i lody, jak również wspierała drużynę nauczycieli, grającą mecz z uczniami. W imieniu wszystkich dzieciaków serdecznie dziękujemy.