22 września 2015 18:58 | Aktualności

Wycieczka do Żelimuchy.

We wtorek 22 września 2015 r. dzieci  ze szkoły z Karścina udały się na wycieczkę do Żelimuchy, na dzień Pieczonego Ziemniaka. Podczas zajęć poznały historię ziemniaka , uczestniczyły w tradycyjnych wykopkach , oglądały maszyny rolnicze niezbędne do pracy na polu.Następnie zebrane ziemniaki przygotowały do upieczenia w ognisku. Dzieci oglądały zwierzęta z Zielonej Farmy , dowiedziały się , ktróre z zwierząt są smakoszami ziemniaków.Atrakcją była przejażdżka  na koniku. Na zakończenie pobytu wszyscy skosztowali upieczonego ziemniaka.Smak pieczonego ziemniaka prosto z ogniska dzieci zapamiętają na bardzo, bardzo długo.

Wycieczka do Żelimuchy.