25 listopada 2015 16:37 | Aktualności

Wycieczka do Lecznicy dla zwierząt w Białogardzie

W środę, 25 listopada, klasy druga i trzecia z wychowawcami, Panią Magdą Grzelak i Panem Andrzejem Sumińskim wybrały się na wycieczkę do Lecznicy dla zwierząt w Białogardzie na spotkanie z panem Krzysztofem Piglą, lekarzem weterynarii.

Pan doktor opowiedział dzieciom o swojej pracy, o tym jak opiekować się domowymi zwierzakami, jak je karmić, na co szczepić. I, oczywiście, odpowiedział na mnóstwo pytań. Dowiedzieliśmy się, że Pan doktor leczy różne zwierzęta, najwięcej psów i kotów, ale też świnki morskie, króliki, ptaki, węże, chomiki i wiele, wiele innych. Oprócz zwierząt hodowlanych jego pacjentami bywały też dzikie zwierzęta. Najbardziej egzotycznymi były zebra i sokół. Niestety, niektórzy byli zawiedzeni, że Pan doktor nie leczył lwów i tygrysów. Jednak blizny na rękach i twarzy Pana doktora świadczą o tym, że praca lekarza weterynarii bywa niebezpieczna. Pan doktor przygotował pytania konkursowe, zwycięzcy dostali nagrody.

Uczniowie zwiedzili gabinet, oglądali narzędzia i przyrządy niezbędne do diagnozowania i leczenia zwierząt, zdjęcia rentgenowskie, aparat do robienia badań usg, stół operacyjny i narzędzia chirurgiczne.

Dzieciom towarzyszyły dwa pieski: Anatolka i Dżorka, na których Pan doktor pokazał, jak bada się zwierzęta (można było zajrzeć do ucha). Wyjaśnił, jak się znakuje psy i pokazał, gdzie pieski mają wszczepione chipy, by można było szybko odnaleźć właściciela, gdyby się zgubiły.

Na koniec wycieczki każdy uczestnik dostał pakiet prezentów, a hitem była możliwość zostania zabandażowanym „specjalnym bandażem” – zielonym w psie łapki.

Andrzej Sumiński

Wycieczka u doktora