ZAPISZ DZIECKO DO NASZEJ SZKOŁY I PRZEDSZKOLA ! Rodzicu wspólnie tworzymy dla Twojego dziecka bezpieczną, przyjazną i mądrze uczącą szkołę ::Nasza szkoła jest znów szkołą ośmioklasową ::SP Karścino posiada certyfikaty MEN : "Szkoła przyjazna dla sześciolatka" - 2013, "Szkoła w Ruchu"- 2014, "Szkoła przyjazna sześciolatkom" - 2014 , "Szkoła Współpracy" - 2015:: 1963 - Szkoła Podstawowa w Karścinie - Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego::Odwiedź także naszą stronę facebook.pl/spkarscino

Aktualności

17 grudnia 2015 18:09 | Aktualności

Wyróżnienia X edycji konkursu plastycznego!

   W związku z 25-leciem działalności G.EN. GAZ ENERGIA przypadającym na rok 2016, uczniowie  klas IV-VI SP im L. Kruczkowskiego przystąpili do konkursu plastycznego:  Zostań wynalazcą! Wymyśl nowe zastosowanie gazu ziemnego! Wykonaj model nowatorskiego urządzenia zasilanego gazem ziemnym jakie Twoim zdaniem będzie w powszechnym użytku w roku 2041 – to jest za kolejne 25 lat.

   Uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromną kreatywnością i wyobraźnią. W myśl dbania o ekologię wykorzystali do wykonania swoich prac materiały pochodzące z recyklingu i tak o to powstał sprzęt przyszłości:

 

  1. DrukGaz – Sprzęt do wykorzystania w domu jak i zakładach pracy. Po włączeniu drukarki przepływa przez nią gaz ziemny, następnie miesza się on wraz z proszkiem co umożliwia nam druk dokumentów w kolorach.

     

  2. Szyjgaz - Maszynę będzie można wykorzystywać w dużych zakładach dziewiarskich. Dzięki jej użyciu z gazu powstają bardzo mocne włókna, a z nich wygodna odzież nocna. Uruchamiamy maszynę nakręcając pokrętłem, gaz przechodzi przez rury i produkuje nić, następnie krawcowo-projektant z powstałej nici tworzy nocną odzież.

     

  3. Kompgaz – Komputer przyszłości działająca na gaz ziemny do użycia w zaciszu domowym i pracy. Po włączeniu monitora zaczyna przepływać gaz, który uruchamia obraz na nim oraz dźwięk w głośnikach. Moc gazu umożliwia również uruchomienie sieci internetowej.

   Wyróżnienia otrzymały dwie prace DruGaz wykonany przez uczniów klasy IV oraz Szyjgaz przez uczniów klasy V.

Dziś (16 grudzień br.) mali wynalazcy odebrali z rąk przedstawicieli spółki G.EN GAZ ENERGIA Sp. z  o. o wspaniałe plecaki z mniejszymi upominkami wewnątrz.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłorocznym konkursie.

Przeczytano: 668 razy. Wydrukuj|Do góry

Wyróżnienia X edycji konkursu plastycznego!

Aktywna tablica