22 grudnia 2015 19:38 | Aktualności

Szkolne Jasełka

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są szkolne jasełka, które przenoszą nas w czasy narodzin Chrystusa.

22 grudnia 2015r. w ostatnim dniu zajęć przed przerwą świąteczną na sali gimnastycznej przywitał nas śpiew kolędy „Wśród nocnej ciszy”, który wprowadził społeczność szkolną i zaproszonych gości w magiczny nastrój świąt. Uczniowie klas 0-VI, pod kierunkiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali montaż słowno - muzyczny przypominający wydarzenia związane z narodzinami Chrystusa, abyśmy po raz kolejny przeżyli tajemnicę Bożego Narodzenia.

Mali artyści zakończyli swój występ piosenką „Gwiazdy tańczyły”.

Tegoroczne jasełka były radosne, a młodzi aktorzy wprowadzili uczestników spotkania
w prawdziwie świąteczny nastrój. Mądre słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły nam, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością czekamy właśnie na Święta Bożego Narodzenia.

Jak co roku tak i dziś uczniowie ze wszystkich oddziałów naszej szkoły zaprezentowali się śpiewając na koniec piosenki świąteczne:

- Małe przedszkole:  „Zostań Jezu mym braciszkiem”;

- klasa 0: „Gore gwiazda Jezusowi”;

- klasa I: „Grajmy Panu”;

- klasa II: „Nie płacz Jezu”;

- klasa III: „W Betlejem”;

- klasa IV: „Złota Jerozolima”;

- klasa V: „Świeć gwiazdeczko”;

- klasa VI: „De Su – Kto wie”.

Za przygotowanie uczniów dziękujemy Wszystkim Nauczycielom i Rodzicom, którzy się do tego przyczynili.

Pan Dyrektor Andrzej Maciejewski nie zapomniał także o ciepłych słowach i życzeniach, które skierował do nauczycieli, pracowników szkoły, zaproszonych gości, uczniów i ich bliskich, życząc wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, pomyślności i spełnienia marzeń w Nowym Roku.

Tego dnia w klasach odbyły się uroczyste wigilie z wychowawcami. W atmosferze pełnej miłości i życzliwości nastąpiło dzielenie się opłatkiem i wzajemne składanie życzeń, a na klasowych ławkach nie zabrakło wigilijnych potraw i dekoracji.

Niech czas Świąt Bożego Narodzenia
będzie pełen atmosfery radości,
wytchnienia i zatrzymania
od codziennego pędu.
Życzymy Wam i nam wszystkim - dużo zrozumienia i miłości!
Życzymy wszystkim Pracownikom Oświaty, Dzieciom
i ich Rodzicom wszystkiego najlepszego i samych sukcesów
w nadchodzącym Nowym 2016 Roku.

Wesołych Świąt!

Zapraszamy na naszą stronę: https://www.facebook.com/spkarscino/

Jasełka szkolne