23 kwietnia 2016 20:08 | Aktualności

Z wizytą w bibliotece

Dnia 22 kwietnia dzieci z małego przedszkola oraz z oddziału przedszkolnego klasa,,0 '' odwiedziły bibliotekę miejską w Karlinie. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, poznanie pracy bibliotekarza oraz wzbogacanie słownictwa dzieci. Podczas spotkania panie bibliotekarki opowiedziały nam o swojej pracy , zapoznały z zasadami zachowania w bibliotece, pokazały pomieszczenia oraz zachecały dzieci do przychodzenia wraz z rodzicami i wypożyczania książek. Ponadto przedszkolaki wysłuchały  kilku wierszy J. Brzechwy i J. Tuwima. Następnie z wielkim zainteresowaniem oglądały różne ciekawe przeznaczone dla nich książki.Na koniec dzieci podziękowały paniom bibliotekarkom wręczając bukiety kwiatów. Na pamiątkę dzieci otrzymały zakładki do książek.

Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze za co serdecznie dziękujemy.

Z wizytą w bibliotece