ZAPISZ DZIECKO DO NASZEJ SZKOŁY I PRZEDSZKOLA ! Rodzicu wspólnie tworzymy dla Twojego dziecka bezpieczną, przyjazną i mądrze uczącą szkołę ::Nasza szkoła jest znów szkołą ośmioklasową ::SP Karścino posiada certyfikaty MEN : "Szkoła przyjazna dla sześciolatka" - 2013, "Szkoła w Ruchu"- 2014, "Szkoła przyjazna sześciolatkom" - 2014 , "Szkoła Współpracy" - 2015:: 1963 - Szkoła Podstawowa w Karścinie - Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego::Odwiedź także naszą stronę facebook.pl/spkarscino

Aktualności

29 kwietnia 2016 15:35 | Aktualności

Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

                 W piątek 29 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 225 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Wzięli w niej udział uczniowie klasy ,,0'', klasy III, klasy IV, klasy V, klasy VI.

               Hasło przewodnie uroczystości to : POLSKA NASZA OJCZYZNA.

  225 lat temu posłowie wybrani przez obywateli Rzeczypospolitej przyjęli pierwszą europejską konstytucję. W swoim wystąpieniu uczniowie przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791r. i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski.Zwrócono uwagę na doniosłość Konstytucji 3 Maja.

 Po odśpiewaniu hymnu narodowego uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, oddając klimat walk narodowowyzwoleńczych , emigracji podczas zaborów i ucisku Polaków przez okupantów i zaborców.

   Usłyszeliśmy takie piosenki jak : ,,Ojczyzno ma '', ,,Witaj Majowa Jutrzenko'', ,,Rota '', ,,Dzień dobry biały ptaku ''. Nie zabrakło też tańców .Uczniowie zatańczyli uroczystego poloneza i krakowiaka. 

 Głównym celem apelu było wyrobienie wśród dzieci postaw szacuknu do dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji narodowych. Cieszymy się więc wolną Polską i tym , że możemy z dumą patrzeć na polską flagę i śpiewać hymn.

                                                                                               

Przeczytano: 789 razy. Wydrukuj|Do góry

Apel z okazji Rocznicy Konstytucji 3 Maja

Aktywna tablica