09 września 2016 22:24 | Aktualności

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016 / 2017 w Szkole Podstawowej w Karścinie.

Piękna letnia aura, kojarząca się bardziej z wakacjami niż z 1 września towarzyszyła uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Podstawowej w Karścinie.

Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się mszą św. odprawioną w kościele przez księdza proboszcza Stanisława Mikosa. Następnie już na szkolnym dziedzińcu odśpiewaniem hymnu i minutą ciszy społeczność szkolna uczciła 77 rocznicę napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę oraz pamięć ofiar wojen.

Po tym uroczystym i poważnym akcencie nastąpiła weselsza część uroczystości, a było to oczywiście powitanie przedszkolaków, uczniów, nauczycieli i licznie zgromadzonych rodziców. Dyrektor przeczytał życzenia Zachodniopomorskiej Kurator Oświaty oraz przedstawił wychowawców i nauczycieli, a także krótko plany i zamierzenia w pracy dydaktyczno - wychowawczej szkoły na rozpoczęty rok szkolny.

Na zakończenie Dyrektor Szkoły omówił znaczenie działań władz Gminy Karlino poprawiających  jakość funkcjonowania szkoły i bezpieczeństwo uczniów.

W okresie wakacji zamontowano na ulicy przed szkołą próg spowalniający, poprawiający bezpieczeństwo uczniów wchodzących i wychodzących ze szkoły. Na ukończeniu jest także remont kotłowni gazowej w szkole. Już niedługo w pełni zmodernizowana kotłownia zapewni, aby było nie tylko ciepło, ale i oszczędniej.

Jednak największą zmianę uczniowie zauważą, kiedy zakończy się rozpoczęty remont sali gimnastycznej, gdzie oprócz malowania, zamontowania rolet wymieniona zostanie podłoga i położona nowoczesna wykładzina sportowa.