09 marca 2017 00:47 | Aktualności

Sukces ucznia SP Karścino w gminnym turnieju OTWP w Karlinie

W dniu 03 marca 2017 roku  w „Domu Strażaka”  siedzibie Ochotniczej  Straży Pożarnej   w Karlinie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej ten ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Przybliża dzieciom i młodzieży przepisy przeciwpożarowe, zasady postępowania na wypadek pożaru oraz praktyczne umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym.

Do eliminacji gminnych turnieju przystąpiło 3 naszych uczniów: Jakub Kargul, Bartłomiej Rumiński i Szymon Ćmoch. W rywalizacji z przedstawicielami szkół podstawowych z naszej gminy sukces odniósł uczeń klasy czwartej Szymon Ćmoch , który po etapie pisemnym zajmował pierwsze miejsce, a po etapie ustnym zajął ostatecznie drugie miejsce i będzie reprezentować naszą gminę w finale powiatowym tego turnieju.

Życzymy mu powodzenia .