12 marca 2017 20:30 | Aktualności

Sukces drużyny dziewcząt SP Karścino w eliminacjach Turnieju "Z podwórka na stadion" o puchar Tymbarku.

Drużyna dziewcząt SP Karścino wywalczyła awans do finału wojewódzkiego Turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku w kategorii U-12.

Najpierw  7 marca 2017 w eliminacjach gminnych na hali Homanit Arena w Karlinie pokonała zespół SP Daszewo 2:1

Następnie 8 marca 2017 na Orliku przy SP 3 w Białogardzie po zaciętej walce pokonała  2 : 0 (0 : 0) w rzutach karnych drużynę SP Kościernica, drużyny z tej szkoły od paru lat dominują w dziewczęcych rozgrywkach piłkarskich w naszym powiecie.

Turniej „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku to największy w Polsce turniej piłkarski organizowany dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych. To już jego XVII edycja jest rozgrywany dla dziewcząt i chłopców w kategoriach U-8, U-10, U-12. Finał wojewódzki, który odbędzie się 3 kwietnia 2017 w Szczecinku to wielkie święto dziecięcego futbolu, na którym spotykają się setki dzieci i młodzieży reprezentujących powiaty  naszego województwa.  Należy wspomnieć, iż nasza szkoła po raz kolejny będzie występować w tym turnieju reprezentując powiat białogardzki, poprzednio w czerwcu 2011 roku dziewczęta z naszej szkoły zajęły 4 miejsce w województwie.

Drużyna występuje w składzie: Polaczek Zuzanna, Krzycka Małgorzata, Mężyk Maja, Sandomierska Danuta, Gudalewicz Julia, Michalska Oliwia, Tarnowska Julia.