22 maja 2017 14:04 | Aktualności

Sukcesy uczniów i przedszkolaków SP Karścino w konkursach recytatorskich

„Poezja jest wtedy, gdy emocje znajdują swoje myśli, a myśli znajdują swoje słowa”. Robert Frost

10.04.2017 – odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne” przystąpiło 19 uczniów, wybrano 4 reprezentantów szkoły na  eliminacje gminne.

25.04.2017 – Marta Marczuk kl. I, Oliwia Górska kl. II, Szymon Ćmoch kl. IV, Oliwia Michalska kl. V reprezentowali  szkołę w konkursie gminnym.

Oliwia Michalska w kategorii „Ptaszki – kl. IV-VI ” otrzymała wyróżnienie   i prawo reprezentowania gminy na eliminacjach powiatowych

16.05.2017 – podczas eliminacji powiatowych w Bibliotece Miejskiej w Karlinie za wiersz „Śmierć w kręgu rodziny” Ludwika Jerzego Kerna Oliwia Michalska w kategorii „Ptaszki  kl. IV-VI” otrzymała wyróżnienie.

21.04.2017 - w powiatowym konkursie recytatorskim dla przedszkolaków „Słowiki”, który odbył się w Karlinie wystąpiły:  Zosia Ćmoch – w kategorii 5 latki, Helena Marczuk – w kategorii 4 latki, Amelia Mazurek – w kategorii 3 latki.

Amelia Mazurek za wiersz Doroty Gellner „Morze” i Helena Marczuk za wiersz Doroty Gellner „Kubełek” zajęły 1 miejsca w swoich kategoriach wiekowych.