07 czerwca 2017 21:26 | Aktualności

Rodzinny Dzień Sportu - 02.06.2017

W piątek 2 czerwca 2017 w Szkole Podstawowej w Karścinie zorganizowano Rodzinny Dzień Sportu. Od kilku lat impreza ta ma poprzez sport i zabawę być dla uczniów i przedszkolaków uczczeniem ich święta, czyli Dnia Dziecka. Już tradycyjnie w organizacji, jak i przebiegu tego dnia pomagają nam rodzice.  Pogoda również dopisała.

Wszyscy pojawili się ubrani na sportowo i już po drugiej lekcji wyszliśmy na szkolne boisko i plac zabaw bawić się i rywalizować w różnych konkurencjach. Dzieci z klas 0-III były podzielone na kolorowe drużyny. Wszyscy świetnie się bawili i rywalizowali o I miejsce do końca, w wielu konkurencjach przygotowanych  przez panią Anetę Ciuła- Waśków. Były to: sztafeta z szarfą, tor przeszkód, piłka górą, rzut woreczkami do celu, skoki na dużych piłkach, bieg drużynowy, utrzymanie równowagi, zabawa w kelnera, oszczędzaj wodę.

Natomiast młodzież z klas IV-VI mogła sama wybrać najlepszą dla siebie konkurencję, mając do wyboru biegi na różnych dystansach, czy skok w dal. Na koniec były rozgrywki klasowe w piłkę nożną. Najważniejszą ideą tego dnia jest, aby każde dziecko mogło wziąć udział w zabawie. Zawody  w klasach starszych mają charakter mistrzostw szkoły w poszczególnych konkurencjach, zwycięzcy otrzymują nagrody podczas uroczystości zakończenia roku. Do dyspozycji dzieci miały: boiska,  plac zabaw  i wielką trampolinę. Jak zawsze Rada Rodziców sprawiła dzieciom smaczny poczęstunek w postaci wafelków, napojów, lodów i smacznej kiełbaski z grilla. Przysmaki te zakupiła przewodniczącą Rady Rodziców pani Iza Strychalska – Ćmoch. W imieniu wszystkich dzieciaków, wszystkim pomagającym w organizacji rodzicom serdecznie dziękujemy.

Na koniec kulminacyjnym akcentem tego dnia był mecz Nauczyciele i Rodzice kontra Uczniowie w piłkę nożną. To wydarzenie mające już kilkunastoletnią tradycję, rozpala zawsze emocje zarówno wśród zawodników, jak i kibiców. Tak też było i tym razem, gdy po dramatycznym spotkaniu Uczniowie wygrali 4 : 2, tym samym przerywając dwuletni okres zwycięstw drużyny Nauczycieli.

Skład drużyny nauczycieli:

Monika Szaden – rodzic, Mariusz Kos – rodzic, Izabela Strychalska – Ćmoch – rodzic, Jolanta Szczepańska – katechetka,  Iwona Dubelak – konwojentka, Michał Cauner - absolwent, Ryszard Strychalski – nauczyciel wf, Andrzej Maciejewski – dyrektor

Skład drużyny nauczycieli:

Bartłomiej Rumiński, Damian Sandomierski, Dawid Tarnowski, Arkadiusz Maksalon, Adrian Ostaszewski, Małgorzata Krzycka, Julia Tarnowska,

Rodzinny Dzień Sportu - 02.06.2017