ZAPISZ DZIECKO DO NASZEJ SZKOŁY I PRZEDSZKOLA ! Rodzicu wspólnie tworzymy dla Twojego dziecka bezpieczną, przyjazną i mądrze uczącą szkołę ::Nasza szkoła jest znów szkołą ośmioklasową ::SP Karścino posiada certyfikaty MEN : "Szkoła przyjazna dla sześciolatka" - 2013, "Szkoła w Ruchu"- 2014, "Szkoła przyjazna sześciolatkom" - 2014 , "Szkoła Współpracy" - 2015:: 1963 - Szkoła Podstawowa w Karścinie - Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego::Odwiedź także naszą stronę facebook.pl/spkarscino

Aktualności

27 maja 2018 14:40 | Aktualności

Akademia Przyjaciół Pszczół

20 maja po raz pierwszy obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół, ustanowiony przez ONZ po to, by podkreślić znaczenie pszczół dla pozyskiwania żywności. Szacuje się, że w Polsce praca pszczół warta jest ponad 4 mld zł rocznie. Gdyby nie te owady, nie mielibyśmy wielu owoców i warzyw, a w przypadku innych roślin plony byłyby znacznie niższe. 
Uczniowie klas 2 i 3 przystąpili do Przyrodniczego programu edukacyjnego Akademia Przyjaciół Pszczół. W ramach realizacji programu uczniowie siali i sadzili rośliny miododajne. W sumie udało nam się utworzyć 14 miejsc przyjaznych pszczołom. Również w ogródku szkolnym zasialiśmy kwiaty miododajne. W zacisznym miejscu zawiesiliśmy dla naszych owadów domek.Dzisiaj mieliśmy niezwykłą lekcję przyrody. W związku z realizacją programu edukacyjnego o pszczołach, odwiedził nas tata Melisy, który jest pszczelarzem. Przywiózł nam do obejrzenia ul, prawdziwe pszczoły i swoje narzędzia pracy. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z życia tych pożytecznych owadów. To było nie lada spotkanie, ponieważ przyjechała do nas sama królowa matka!

Przeczytano: 60 razy. Wydrukuj|Do góry

Akademia Przyjaciół Pszczół

Aktywna tablica