04 maja 2014 15:42 | Aktualności

Przedstawienie "Leśne spotkanie" z okazji Dnia Ziemi

28 kwietnia klasa I przedstawiła spektakl "Leśne spotkanie". Tematyka spektaklu nawiązywała do bardzo ważnego problemu kształcenia  wśród uczniów postaw ekologicznych. Uczniowie klasy I, w żartobliwy sposób przebrani za zwierzęta, skarżyli się na ludzką głupotę i brak wychowania w stosunku do otacząjącej nas przyrody. Wskazywali, jak zanieczyszczane jest środowisko, nie tylko przez przemysł, ale także przy zwykłych weekendowych wycieczkach na łono natury.

Spektakl miał bardzo wychowawczy przekaz wskazując, jakie zachowanie jest naganne i prowadzi do niszczenia piękna otaczającego nas świata. Wielkim walorem spektaklu była scenografia wraz z przygotowanymi wspólnie z rodzicami maskami, a nawet całymi kostiumami zwierząt. Na zakończenie społeczność szkolna brawami podziękowała uczniom klasy I i  wychowawczyni pani Magdalenie Grzelak za przygotowanie przedstawienia.

Spektakl był jednym z działań z okazji Dnia Ziemi, należy wspomnieć o całorocznych działaniach jak zbiórki:  baterii, makulatury, zakrętek czy też karmy dla dzikich zwierząt w postaci kasztanów i żołędzi.

W najbliższych dniach przy wsparciu rodziców organizujemy "Ekologiczny rajd pieszy na trasie Karścino - Lisiny - Karścino" połączony ze zbieraniem śmieci na ścieżce rowerowej na tym odcinku.

Przedstawienie "Leśne spotkanie" z okazji Dnia Ziemi